Makale Yazımı Gerek Üniversitelerde Gerekse Bilimsel Ya da Hakemli Dergide Yayınlanmak Üzere Hazırlanması Gereken Çalışmalardır. Makale Hazırlama Çalışmalarınızda da Uzman Kadromuzdan Her Zaman Destek Alabilirsiniz.

Makale Çalışmalarında Olması Gereken Kısımlar Vardır Bunlar, Türkçe Özet, İngilizce Özet, Giriş, Literatör, Materyal Metot, Yöntem, Tartışma, Sonuç Bölümlerinden Oluşmaktadır. Çalışma Detaylarına Göre Farklılık Gösterebilmektedir. Amaç Çalışma Üzerindeki Veriler İle İlgili Bir Sonuca Ulaşabilmektir.

Giriş Bölümü Yapılan Araştırmalar Sonucu Makale Yazımında Verilecek Ön Bilgi Olarak Adlandırılmaktadır.

Materyal ve yöntem kısmında çalışmada kullanılan materyaller ve yöntemler ayrıntılı bir şekilde verilir.
Sonuç Kısmında Yapılan Araştırmalar Sonucu Elde Edilen Bilgiler Bu Bölümde Sonuca Ulaştırılarak Son Kullanıcıya Bilgi Paylaşımı Olarak Aktarılır

Tartışma Kısımları Çalışmaların En Detaylı Olarak ve En Zor Kısımlarıdır. Bu Kısımda Yapılan Araştırmalar İncelenerek Konuyla İlgili Yapılan Çalışmalar Gözden Geçirilmekte ve Sonuçlar Analiz Edilip Yorumlanabilmektedir.

Hazırlanan Makale Yazımı İstenen Formata Uygun Bir Biçimde Biçimlendirilerek Hazır Hale Getirilmelidir.

Yukarıda Belirttiğimiz Kısımlar Çalışmanın Sadece Belli Başlı Bölümleri Olup Eklentiler Yapılabilmektedir. Daha Detaylı Bilgi İçin Makale Danışmanlığı Hizmetinde Bulunabilirsiniz.